wtorek, 19 sierpnia 2014

Uroki drewnianej podłogi

Witajcie, zapraszam na mojego bloga, na którym pragnę opisywać problemy z urządzaniem domu oraz sposoby na ciekawe rozwiązania. Zapraszam.

Pierwszy wpis chciałabym poświęcić parkietom, ale zacznę od tego, że wraz z mężem kupiliśmy jakiś czas temu dom, w którym planujemy zamieszkać tuż po zakończeniu jego remontu. Jest to dom średnich rozmiarów, obecnie dla nas nawet zbyt duży, jednak myślimy przyszłościowo, tak więc bierzemy pod uwagę pojawienie się dzieci w niedalekiej przyszłości. Ale wrócę do tematu tego wpisu. Podłoga w zakupionym przez nas domu była drewniana, co bardzo nam odpowiadało, jednak była ona już bardzo zniszczona. Nie spieszymy się zbytnio z przeprowadzką, dlatego też zależy nam, aby przed przeprowadzką wszystko było w pełni wyremontowane.


Postanowiliśmy zastosować cyklinowanie parkietu, które polega na szlifowaniu go, w celu zdarcia zniszczonej warstwy drewna, którą następnie się poleruje, a w etapie końcowym lakieruje. Jest to zabieg dość pracochłonny, jednak efekty są wspaniałe. Tym, którzy zamierzają cyklinować parkiet, polecam cyklinowanie bezpyłowe. Jest to metoda, którą zastosowaliśmy i która znacznie ułatwiła nam olejowanie. Obecnie większość osób urządzających swoje domy czy mieszkania decyduje się na wykończenie podłóg panelami, zwykle pewnie ze względu na koszty. Tym bardziej więc uznaliśmy, że nie warto jest niszczyć pięknej drewnianej podłogi w naszym nowym domu. Jeżeli będziecie w podobnej sytuacji, zachęcam, abyście wybrali usługę cyklinowania bezpyłowego, zamiast usuwania prawdziwego drewna i zastępowania go mniej wartościowymi panelami.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz